fbpx

Nejlepší časy na Instagramu

Obsah článku

Kdy zveřejnit příspěvek na Instagramu?

Zveřejňujete příspěvky na Instagramu tak, jak vás to zrovna napadne? Je to přirozené a normální.

Pokud je ale pro vás Instagram jedním z prostředků pro komunikaci a prezentaci, je velmi důležité myslet na to, v jakou dobu své příspěvky na Instagramu zveřejňujete.

Lidé ze společnosti Later, analyzovali 12 milionů příspěvků na Instagramu se zjištěním, že nejideálnější doba pro zveřejnění příspěvků na Instagramu je doba mezi 9:00 a 11:00 hod.

Jedná se ovšem o průměrnou dobu, která analytikům vyšla z příspěvků, které uživatelé zveřejňovali z různých koutů světa.

A co národ, to jiné zvyklosti.

Lidé z Later zveřejnili nejlepší časy na Instagramu pro jednotlivé dny takto:

Proto je důležité, abyste svou nejlepší dobu pro zveřejnění příspěvku na IG, zjistili z vlastních zdrojů.

Vaše nejlepší časy na Instagramu zjistíte nejen z přehledů, které vám Instagram nabízí, ale i z dalších analytických zdrojů, pokud je používáte.

Jak najít nejlepší čas na zveřejnění příspěvků na Instagramu?

Pokud používáte Instagram s profesionálním účtem, je to velmi snadné. Přehledy vám nabízí samotná aplikace Instagram, kde po rozkliknutí nabídky “Přehledy” v profilu nebo v menu, uvidíte přehledy za posledních 7 dnů nebo posledních 30 dnů, včetně porovnání s předchozím obdobím.

Údaj “Oslovené účty” vám dává informaci o počtu jedinečných účtů, které aspoň jednou viděli některý z vašich příspěvků. Přehledy jsou krásně rozdělené na sledující a nesledující uživatele. To vám dává informaci o efektivitě používání časů, vkládání optimálních hashtagů apod.

Údaj “Okruh uživatelů” vám nabídne specifické informace o uživatelích, kteří vás sledují.

V sekci “Nejvyšší aktivita” se vám zobrazí údaje pro jednotlivé dny a hodiny, kdy byly vaši uživatelé aktivní tj. kdy viděli vaše příspěvky.

Tyto údaje si můžete prohlédnout taky v Creator Studio, pokud máte aktivní Business Manager od Facebooku a máte v CS přiřazený svůj Instagramový účet.

Pro podrobnější analýzy můžete použít i komerční platformy, zaměřené na správu Instagramových účtů a pokud používáte Google Analytics můžete doplnit analýzy i o údaje z GA.

Experimentujte s časy na Instagramu

Z výše uvedených údajů vyberte tři a pět časů, kdy budete zveřejňovat vaše příspěvky a do vytvořené tabulky si zapisujte, jak si tyto příspěvky vedou. Kolik dostali lajků, kolik komentářů.

Pokud je váš nejlepší čas na zveřejnění příspěvku na Instagramu v době od 16:00 do 20:00 hodiny, naplánujte si zveřejnění dalších příspěvků na čas v tomto rozmezí … 16:00, 17:15, 18:30, 19:25 apod. Ten samý postup zvolte i pro volbu nejlepšího dne pro zveřejnění příspěvku na Instagramu.

V neposlední řadě se vžijte do mysli vašich uživatelů. Co tím myslím?

Kdy si nejspíše otevře Instagram muž, ve věku 35 let? Po večeři, v době kdy si děti chystají věci do školy nebo si hrají v dětském pokoji? Kdy si otevře Instagram žena, na mateřské dovolené, ve věku 20 let? Dopoledne, kdy dítě spí?

Nerozumíte tomu, nebo nemáte čas zkoušet?
Od toho jsem tady! Abych vám pomohl s řešením vašeho online marketingu, zejména na sociálních sítích.

Jak funguje Instagram?

O úspěšnosti vašeho příspěvku ale rozhoduje spousta dalších faktorů. Například podoba zveřejněné fotografie, hashtagy které v příspěvku použijete a spousta dalších signálů, které Instagram sleduje. Přečtěte si více informací o tom, jak funguje Instagram.

Napište váš názor

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
X
Vítejte na www.jerga.cz
Zdraví vás Fido!

Aktuálně probíhá redesign webových stránek … omlouvám se za případné komplikace při načítání stránek.

Marek Jerga Havířov

Fakturační adresa:

Marek Jerga

Gustava Klimenta 708/7

73601 Havířov

IČ: 64149871

Fyzická osoba je zapsána v živnostenském rejstříku Magistrátu města Havířova.