Jak se připravit na focení?

V první řadě musím napsat, že focení nebolí … teda až na pár výjimek 😀 … a že fotky jsou pro vás a pro nikoho jiného.

Je mi jedno zda jste modří, zelení, vysocí nebo máte čtyři ruce. Každé focení přizpůsobuji tomu, co si můžete dovolit a na co se cítíte. Podstatné informace od vás získám už před samotným focením, kdy vás trochu vyzpovídám a navrhnu koncept focení.

jak se připravit na focení?

Pokud nemáte vlastní představy o fotkách, které byste chtěli nafotit, pošlu vám odkaz na několik inspirativních fotografií, kde se můžete rozhodnout co se vlastně bude fotit.

No a úplně nejlepším řešením je, když mi řeknete “chci krásné fotky, udělám pro to vše co umím a ty se starej fotografe”. Tím mi dáte volnou ruku a já se budu snažit nezklamat vaše představy.

V den D v hodinu H a na místě, které si domluvíme vyřídíme nutnou byrokracii, kde vám předložím smlouvu k podpisu. Tu smlouvu samozřejmě uvidíte s předstihem, protože vám ji pošlu a vy se tak můžete v klidu seznámit s jejím obsahem.

Ve zkratce – smlouva chrání vaše i moje práva a povinnosti a nenajdete tam nic, co by vás mohlo znepokojovat. Ve smlouvě určíte, zda můžu výsledné fotky použít nebo nepoužít v mém portfoliu jako vizitku mé práce.

backstage z focení na Těrlické přehradě

No a jdeme fotit – ten koncept focení už budeme mít tak nějak domluvený, na místě si domluvíme detaily s ohledem na konkrétní prostředí, počasí a další okolnosti, které by mohli ovlivnit focení resp. výsledné fotografie.

Po celou dobu focení vás povedu, budu vám radit jak se postavit, kam se koukat, jaké opičky máte udělat a tak 🙂 … nikdy vás ale nebudu nutit do činností, které budou nad vaše síly nebo si je z morálních důvodů nemůžete dovolit.

backstage z focení v Šenově

Po očku budu sledovat vliv světla, co kde nám překáží, ale to už je moje práce a za tu jsem placený.

Těch několik desítek minut, které spolu strávíme budou pro vás příjemným zážitkem a novou zkušeností.

backstage z focení

Po focení se rozejdeme každý svou cestou a zatímco vy se začnete věnovat svým dalším činnostem, mě začne další část práce z našeho focení.

Podle toho jak se dohodneme vám zašlu odkaz, kde budou náhledy na všechny použitelné fotky a vy si vyberete ty, které se vám budou líbit nejvíce.

Výběr fotek můžete nechat i na mě a o to více budete překvapení 🙂

Vybrané fotky budou dále upravené a to buď do stylu, na kterém se domluvíme předem nebo to opět necháte na mě a mém estetickém cítění.

Na zhotovení fotek si dávám rezervu cca 10 dnů od doby, kdy budeme mít vybrané výsledné fotky a ty vám pošlu opět přes odkaz ke stažení ze zabezpečeného serveru.

Pokud máte zájem i tisk fotografií není to žádný problém. Vytištěné fotky vám zašlu poštou nebo si je vyzvednete na výdejním místě.

Toť vše, co bych k přípravě před focení napsal. Pokud máte další dotazy můžete se podívat na stránku Otázky před focením nebo mi napište.

Líbí se vám tento příspěvek? Budu rád pokud jej budete dále sdílet a ukážete svým přátelům co se vám líbí.
Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on linkedin