Instax Mini LiPlay

Kouzlo instantní fotografie se mi dlouho vyhýbalo obloukem, ale jak tak člověk každý den fotí a zkouší nové fotografické techniky, tak zrovna Instax focení bylo to, co jsem si chtěl vyzkoušet.

Instax Mini Liplay
když se manželka učí fotit Instaxem

Vybrat v dnešní době Instax foťák není snadné, protože na trhu je mnoho značek a typů těchto “rychlofoťáků”. Jít po ceně jsem nechtěl, spíš jsem dal přednost funkcím a provedení.

Nakonec jsem vybíral mezi hybridními instax foťáky a novinka, která se v tu dobu objevila na trhu mě velmi zaujala – Fujifilm Instax Mini LiPlay.

Tento přístroj nejenom, že tiskne fotky hned na místě, ale zároveň je i ukládá do interní paměti nebo na SD kartu a navíc si foťák můžete spárovat s telefonem a tisknou fotky vytištěné smartphonem.

Fujifilm instax mini LiPlay

Technické popisy zde nebudu uvádět, protože to si na internetu najdete snadno.

Trochu mě překvapila velikost, no ale když v tom je tiskárna tak menší to asi být nemůže 🙂

S velikostí souvisí jedna z věcí, která mi na LiPlay vadí … umístění tlačítka spouště. Při focení oblíbených selfie musíte mít palec jako Saxana nebo aspoň mít přístroj na poutku. Hrozí totiž, že jej neudržíte a vyzkoušíte kolik toho LiPlay vydrží. Osobně by mi vyhovovalo tlačítko spouště na boku.

Fujifilm Instax Mini LiPlay

Druhou věcí, která mi vadí je absence závitu na stativ. Mnohdy se chci v terénu vyfotit s manželkou a ne vždy najdete vhodný podklad, na který LiPlay můžete položit. Tohle musím vykutit nějakým přípravkem.

Jinak tedy přístroji nic nechybí a fotí tak, jak jsem si představoval. Fotky velikosti vizitky jsou i přes svou velikost dostatečně zřetelné a mají právě to kouzlo polaroidových fotek.

Instax fotka

A příště Vám tady popíšu jak do Instax fotky dostat zvukový záznam! Ano, čtete dobře. Tyhle Instax fotky umí přehrát např. Váš pozdrav nebo štěkot Vašeho psího miláčka.

Líbí se vám tento příspěvek? Budu rád pokud jej budete dále sdílet a ukážete svým přátelům co se vám líbí.
Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on linkedin