fbpx

focení na sivej brade

Sivá Brada – hlavní cíl našeho dvoudenního cestování za termálními prameny na Slovensku. 

Celá oblast Sivé Brady je národní přírodní rezervací a už z dálky uvidíte na travertinové kupě, barokní kapli sv. Kříže z roku 1675, která je dominantou tohoto mírného kopce.

Sivá Brada Slovensko

Na svahu najdete spoustu bublajících pramenů a vzájemně se propojujících potůčků.

Pro mě osobně je toto místo spjato se spoustou zážitků a vzpomínek, protože jsme zde mívali s rodiči pravidelnou přestávku při cestování autem do Košic, odkud pochází velká část mé rodiny.

Sivá Brada Slovensko

Místo samo o sobě je velmi romantické nejenom pro focení portrétů a svatebních fotografií, ale i pro celkový relax.

Pro ubytování můžete využít, stejně jako my, nedalekou turistickou ubytovnu, která se nachází na úpatí Sivé Brady a poskytuje velmi levné, skromné, ale útulné a čisté ubytovaní.

Sivá Brada Slovensko
foto info

Začátek focení této kolekce fotografií jsem naplánoval na 18 hod. tj. těsně před začátkem „zlaté hodinky“. 

Fotil jsem paralelně na dva fotoaparáty Sony, kdy jeden byl umístěný na stativu a propojený s časovou spouští, která měla nastavené automatické intervalové snímání. 

Z tohoto přístroje vznikla zajímavá „timelapse“ expozice, na které je zaznamenaný nejenom západ slunce, ale částečně i naše pobíhání při focení na hlavní fotoaparát 🙂

Siva Brada Slovensko
závěrka 1/800; ISO 320; clona 4.0; ohnisko 28mm

Hlavním fotoaparátem jsem fotil „z ruky“, světla bylo ještě docela dost, takže jsem si mohl dovolit nízké ISO a sekvenční focení.

photo shoot at sunset
závěrka 1/1250; ISO 320; clona 4.0; ohnisko 31mm

Fotografie resp. aktuální počasí na místě, naplánování místa a směru focení a práce „modelky“, které se zhostila má manželka, se vydařili přesně dle mých požadavků a očekávání.

portrétní focení při východu slunce
závěrka 1/640; ISO 320; clona 4.0; ohnisko 28mm

Líbí se vám fotografie? Potěší mě každé sdílení tohoto příspěvku na sociálních sítích.

A pokud máte zájem o podobné fotografie, neváhejte mi napsat. Podobných míst v okolí Havířova a Ostravy znám hodně a počasí je zatím ideální.