fbpx

Co je Engagement Rate u Instagramu?

Engagement Rate – česky „míra zapojení“, posuzuje kvalitu příspěvku resp. vašeho profilu na sociální síti, bez ohledu na počet sledujících fanoušků.ER (míra zapojení) je metrika používána k hodnocení průměrného počtů interakcí na jednoho uživatele.Interakcí uživatele pro zjištění ER je „udělení like“ a komentáře k vašemu příspěvku.

Proč je Engagement Rate důležitý?

Vysoký počet sledujících fanoušků je pro jiné uživatele atraktivní. Ovšem až ER (míra zapojení) ukáže, jak je váš profil zajímavým.Tento údaj je výchozím ukazatelem pro marketing a pro pro obchodní partnery.

Jak vypočítat Engagement Rate – míru zapojení?

Můžete použít dvě metody:
  1. použitím některé z aplikací, které jsou určené pro výpočet Engagement Rate
  2. použitím vzorce pro výpočet Engagement Rate
Vzorec pro výpočet Engagement Rate – míry zapojení není složitý a k výpočtu potřebujete tyto údaje: počet „like“ u příspěvku a počet komentářů u příspěvku.Počet „like“ sečtěte s počtem komentářů a součet podělte počtem vašich sledujících. Tento výsledek vynásobte číslem 100 a zjistíte váš ER (míru zapojení) uvedenou v procentech %.Př.: like 28 + komentářů 6 = 34; 34 / počet uživatelů 865 = 0,039; 0,039 x 100 = 3,97Váš Engagement Rate z tohoto příkladu je 3,97%.Tímto příkladem jste zjistili ER konkrétního příspěvku.Pro pohodlnější zjištění ER, je vhodné použití některé z aplikací, které vypočítají ER ze všech vašich stávajících příspěvků.

Jak s Engagement Rate pracovat?

Jak je již výše popsáno, ER (míra zapojení) hodnotí kvalitu příspěvku resp. celého vašeho účtu.Vyhodnocením ER jednotlivého příspěvku vč. informací o použitých hashtag, textu v příspěvku, fotografii, čase zveřejnění apod., získáte statistický údaj pro další marketingové využití.

Jaký výsledek Engagement Rate je dobrý?

Dobrý výsledek ER (míra zapojení) se pohybuje mezi 1% až 5% . Čím více sledujících máte, tím těžší je dosáhnout tohoto výsledku. 

Více informací o možnostech výpočtu Engagement Rate si přečtěte v článku „Míra zapojení na Instagramu„.

Související příspěvky

Napište váš názor

X
Vítejte na www.jerga.cz
Zdraví vás Fido!

Aktuálně probíhá redesign webových stránek … omlouvám se za případné komplikace při načítání stránek.

Marek Jerga Havířov

Fakturační adresa:

Marek Jerga

Gustava Klimenta 708/7

73601 Havířov

IČ: 64149871

Fyzická osoba je zapsána v živnostenském rejstříku Magistrátu města Havířova.