fbpx

andělské focení

Focení východů a západů slunce je mimo portrétního focení to, co mě ve focení naplňuje asi nejvíce.

Takže bylo jenom otázkou času, kdy tyto dvě disciplíny spojím dohromady a nafotím sérii portrétních fotek při západu slunce. 

Sehnat ale modela, který bude mít trpělivost, bude na takové focení vhodný a hlavně bude smířený s tím, že to jednoduše nemusí vyjít nebylo zas až tak snadné.

Pak mi ale do mého fotografického života vstoupila modelka Nikol, se kterou jsem nafotil sérii ateliérových fotek a slovo dalo slovo a domluvili jsme se na tomto focení.

Výběr lokality, času a doby focení už takový problém nebyl, protože s plánováním focení východů a západů slunce už nějakou tu zkušenost mám a možná o tom někdy napíšu více 🙂

No a protože Nikol je i přes svůj mladý věk zkušenou modelkou a byla dokonale připravená, stačilo aby nám příroda a technika nehodila klacky pod nohy.

Troufám si napsat, že vše dopadlo na výbornou. Západ slunce byl ukázkový, Nikol to rozbalila na plné pecky a vše ostatní záleželo už pouze na mě 🙂

Zajímavým doplňkem byly proutěné sochy, které zde vytvořil zřejmě Bogdan Kornas a tomu focení dali mystickou atmosféru.

To, že jsem tuto sérii pojmenoval „Andělské focení“ nebylo vůbec v plánu, ale uznejte sami, že ty fotografie si o to řekli sami.

líbí se vám tento příspěvek? sdílejte ho mezi svými přáteli ... děkuji